UWAGA! Wyłącznie zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do filmów i seriali w jakości FULL HD oraz wyższy priorytet buforowania - filmy działają płynniej. Rejestracja jest zupełnie darmowa. Zarejestruj się teraz

Film Porządny / Heinrich Himmler - The Decent one (2014) online (ekino, cda, zalukaj, allbox, vshare, openload, kinoman)

Zaloguj się, aby zgłosić media.

 • Dodano 7 miesięcy temu w kategorii Biografie

  267661 6 maja 1945 roku żołnierze amerykańskiej 88 dywizji piechoty znaleźli w domu Heinricha Himlera w Gmund setki listów, dokumentów i zdjęć.

  Zbudowany w oparciu o te materiały oraz archiwalia filmowe "Porządny" pokazuje biografię szefa SS, który pod koniec maja 1945 roku popełnił samobójstwo, zażywając cyjanek.

  Kim był ten nacjonalista pochodzący ze zdeklasowanej rodziny mieszczańskiej, który stał się prawą rękę Hitlera odpowiedzialnym za strategię wymordowania milionów Żydów, homoseksualistów, komunistów i Romów i który nadzorował jej wykonanie? Z jakich źródeł czerpał swoją ideologię? Jak postrzegał siebie i był traktowany przez swoją żonę Margarete, córkę Gudrun i kochankę Hedwig? Jak człowiek, odwołujący się do tzw.

  niemieckich wartości, takich jak: porządek, przyzwoitość czy dobroć, pisał w listach do domu, w czasie horroru Holocaustu: „czuję się dobrze, choć jestem zapracowany”.

  Co spowodowało, że jego córka, po odwiedzinach w obozie koncentracyjnym w Dachau, powiedziała: „było cudownie…”?.

  "Porządny" to film o pretensjonalności wojennego zbrodniarza i wyparciu przez niego jakiegokolwiek poczucia winy.

 • Porządny / Heinrich Himmler - The Decent one (2014)2014Czytanyonlinebez rejestracjibez reklam